Home > Achievements > Staff Recognition > 2020 awards

2020 awards

SNNAME   AWARD
1Rachel Jie Rui LouisCaring Teacher Award 2020
Dawn Teo JieyingCaring Teacher Award 2020
3Thong Hui Fang EuniceCaring Teacher Award 2020
4Nur Khairina Binte AzanCaring Teacher Award 2020 
5Ho Chin Han, AlexisCaring Teacher Award 2020 
P Rajesvari ACS Long Service Award   20 Years
7Ma Jun ACS Long Service Award - 15 Years
8Daphne Ang ACS Long Service Award - 10 Years
9Joanne TngACS Long Service Award - 10 Years
10 Foo Shiang Xin ACS Long Service Award - 10 Years
11Siti Suminah ACS Long Service Award - 10 Years
12 Teo Puay Kee ACS Long Service Award  -10 Years
13Melvin SumACS Long Service Award  -10 Years
14Aw Meng Yin Methodist Schools' Long Service Award  -30 years
15Kasmuri Hambali Methodist Schools' Long Service Award  -25 years
16 Cecilia Tan Methodist Schools' Long Service Award  -25 years
17 Chong Meng Liang Methodist Schools' Long Service Award  -20 years
18Chu Pei Yun MOE Innergy Award (Bronze) 
19Lionel Lin Junrong MOE Innergy Award (Bronze) 
20Ngiam Xing YiMOE Innergy Award (Gold) 
21Wong Qi Shan MOE Innergy Award (Gold) 
22Alexis Ho MOE Innergy Award (Gold) 
23Tan Yi Fan MSEA (Platinum) 
24 Isaac Lim  MSEA (Gold) 
25 Alice Wang MSEA (Gold)
26Mohd FaisalMSEA (Silver)
27 Eunice Thong MSEA (Silver)
28 Charmaine Lim MSEA (Silver)
29Eng Yuwen MSEA (Silver) 
30Dalvin Ho MSEA (Silver) 
31P RajesvariMSEA (Silver) 
32Rachel LouisMSEA (Silver) 
33Rosli Bin Che EmbiMSEA (Silver) 
34 Catherine Wong MOE Long Service Medal 2020 
35 Jeffrey Tan National Day Commendation Medal 
36 Oh Boon TeckNational Day Commendation Medal 
37 Iris ChiaCCE Award (Individual) 
38 Elaine Lim CCE Award (Individual) 
39Lam Yuan Hoon CCE Award (Individual) 
40Eunice Thong CCE Award (Individual) 
41Amos PangCCE Award (Individual) 
42 Mohd Faisal CCE Award(group) 
43Jolene Wong CCE Award(group) 
44Chong Meng LiengCCE Award(group) 
45Kevin Lum CCE Award(group) 
46Eng Yuwen CCE Award(group) 
47 Dawn Teo CCE Award(group) 
48Charmaine LimCCE Award(group) 
49Rachel LouisCCE Award(group) 
50Dalvin HoCCE Award(group) 
51Amos PangCCE Award(group) 
52Chang Yuen Li Winnie
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
53  Julie Lam Gek Choo
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
54 Ng Kok Foo
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
55Tan Yi Fan 
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
56 Dimplejit Kaur 
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
57 Nur’ Ezzati
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
58Jayce Lim 
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
59 Harizah Sulaiman 
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
60 Geetha D/O Nallappan
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
61Evan Chen
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
62Shanthi Naidu
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
63Nur’ Azeanti 
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
64Maheswary D/O Munusamy
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
65Masyitah Shakirah 
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
66Jayamdee Kalimuthu @ Lim Sim 
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
67Syed Ibrahim Shah 
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
68Muthuletchmi d/o Krishna 
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
69Tan Seng Hwa
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
70Rosli Che Embi
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
71Suhadar Mohd Yusoff
Outstanding Contribution Awards (Team)
COVID-19 Management Team 
72Toh Hun Khim 
Outstanding Contribution Awards (Team)
ICT Team 
73 Wesley Syn 
Outstanding Contribution Awards (Team)
ICT Team 
74Evan Chen
Outstanding Contribution Awards (Team)
ICT Team 
75Vijaya Babu 
Outstanding Contribution Awards (Team)
ICT Team 
76Tan Joon Kiat 
Outstanding Contribution Awards (Team)
ICT Team 
77Damien Fong 
Outstanding Contribution Awards (Team)
ICT Team 
78Li Xueguang 
Outstanding Contribution Awards (Team)
ICT Team 
79 Ngiam Xing Yi 
Outstanding Contribution Awards (Team)
ICT Team 
80 Chu Pei Yun 
Outstanding Contribution Awards (Team)
AED LBS and School Counsellor Team 
81 Lionel Lin
Outstanding Contribution Awards (Team)
AED LBS and School Counsellor Team 
82 Joan-Anne Lim
Outstanding Contribution Awards (Team)
AED LBS and School Counsellor Team 
83Kevin Lum
Outstanding Contribution Awards (Team)
AED LBS and School Counsellor Team 
84 Chong Meng Lieng
Outstanding Contribution Awards (Team)
AED LBS and School Counsellor Team 
85Hayley Su 
Outstanding Contribution Awards (Team)
AED LBS and School Counsellor Team 
86 Lim Jit Peow Isaac 
Outstanding Contribution Awards
(Individual) 
87 Ng Kok Foo 
Outstanding Contribution Awards
(Individual) 
88Lim Kian Soon Desmond 
Outstanding Contribution Awards
(Individual) 
89 Mohd Azhar Bin Ibrahim
Outstanding Contribution Awards
(Individual)